Delikatna skóra dziecka

Kosmetyki dla noworodka i niemowlaka

kosmetyki dla noworodka, kosmetyki dla niemowlaka,

Skóra dziecka jest szczególnie wrażliwa i wymaga specjalnej pielęgnacji. Dlatego też jeśli masz w domu malucha to – zależnie od wieku – wybieraj kosmetyki dla niemowlaka lub kosmetyki dla noworodka.

Skóra dziecka znacznie różni się pod wieloma względami od tej, jaką posiada człowiek dorosły. Niedostatecznie wykształcone mechanizmy obronne skóry niewystarczająco chronią ją przed czynnikami drażniącymi oraz groźnymi mikroorganizmami. Dodatkowo utrata przez cieniutki naskórek wody zmniejsza stopień wilgotności skóry i zaburza termoregulację ciała. Dlatego też należy zapewnić dziecku dodatkową ochronę skóry stosując odpowiednie kosmetyki dla niemowlaka lub noworodka. Delikatna formuła dermokosmetyków Novaclear Atopis doskonale sprawdzi się w pielęgnacji tej wrażliwej, wymagającej skóry dziecka.

Odpowiednie kosmetyki dla noworodka przede wszystkim powinien wyróżniać odpowiedni dobór składników. Kremy i balsamy Novaclear Atopis zostały wzbogacone o substancje aktywne, które łagodzą podrażnienia i niwelują objawy suchości skóry. Obecność takich komponentów jak, m.in.  organiczny certyfikowany olej konopny, ekstrakt z korzeni lukrecji, witamina E, alantoina, pantenol są gwarancją, że skóra dziecka otrzyma natychmiastowe i długotrwałe, intensywne nawilżenie, a świąd oraz uczucie suchości i dyskomfortu zostaną wyeliminowane. Wszystkie te składniki stanowią fundament dermokosmetyków Novaclear Atopis.

Dermokosmetyki do pielęgnacji niemowlaka i noworodka

Do codziennej kąpieli i łagodnego mycia delikatnego ciała maluszka najlepiej jest używać płynu, który poza tym, że oczyści skórę to absolutnie nie naruszy jej naturalnej bariery. Tak działają preparaty myjące Novaclear Atopis. W zależności od tego, jaką preferujesz konsystencję możesz wybrać płyn lub piankę do mycia ciała i twarzy. Jeżeli zdecydujesz się, że Twoje dermokosmetyki dla niemowlaka powinny zostać poszerzone o kolejny produkt – szampon to do delikatnej skóry głowy niemowląt idealnie będzie nadawał się szampon z organicznym certyfikowanym olejem konopnym. Łagodna formuła preparatu, która została wzbogacona o drogocenny, organiczny olej z konopi to gwarancja delikatnego oczyszczania włosów i skóry głowy bez naruszania płaszcza hydrolipidowego naskórka.

Bardzo często problemem pielęgnacyjnym noworodków jest suchość skóry i świąd oraz inne nasilone objawy AZS i alergii. W takich sytuacjach warto wesprzeć codzienną pielęgnację dziecka preparatami, które pomogą złagodzić przykre objawy. Jednym z nich jest spray przeciwświądowy Novaclear Atopis. Podobnie jak inne produkty z tej serii, dzięki znakomitej formule i innowacyjnym połączeniom składników aktywnych szybko przyniesie ulgę Twojemu dziecku.

W serii Novaclear Atopis:

  1. Spray przeciwświądowy
  2. Krem natłuszczający do twarzy i ciała
  3. Nawilżający balsam do ciała
  4. Krem do rąk z organicznym olejem konopnym
  5. Krem natłuszczająco-nawilżający do twarzy i ciała
  6. Płyn do mycia twarzy i ciała
  7. Szampon z organicznym olejem konopnym
  8. Pianka do mycia twarzy i ciała