Pielęgnacja ciała

Kosmetyki do ciała dla dzieci

Kosmetyki do ciała dla dzieci

Pielęgnacja skóry dziecka wymaga specjalnych produktów. Kosmetyki do ciała dla dzieci z serii Novaclear Atopis nie tylko delikatnie myją, ale także pielęgnują i chronią delikatną skórę najmłodszych. Trudno o lepszy wybór niż Atopis.

Unikalna formuła wszystkich dermokosmetyków Novaclear Atopis oparta jest na racjonalizatorskim połączeniu organicznego oleju konopnego z ekstraktem z korzenia lukrecji, co zapewnia skórze naturalną fizjologiczną równowagę, optymalne nawilżenie, miękkość i delikatność. Sprytne połącznie znaczącej ilości biologicznie aktywnych składników – od olejków organicznych, przez witaminy, wazelinę, alantoinę i pantenol, aż po ekstrakt z lukrecji  – wyróżnia preparaty Atopis wśród dermokosmetyków i sytuuje je na najwyższej półce produktowej.

Codzienna pielęgnacja skóry dziecka to przede wszystkim delikatne oszczędzanie i dogłębne nawilżanie. W serii Novaclear Atopis znajdziesz cztery wyjątkowe kosmetyki pielęgnacyjne. Preparat myjący w formie pianki lub płynu oraz krem natłuszczający do twarzy i ciał oraz balsam nawilżający do ciała. Receptura każdego z produktów uwzględnia dwa najważniejsze składniki aktywne: olej konopny i ekstrakt z lukrecji. Jaki jest tego efekt? Dzięki zawartości organicznego oleju konopnego powłoka hydrolipidowa naskórka jest odbudowana, a wszelkie uszkodzenia cementu międzykomórkowego zapobiegając transepidermalnej utracie wody (TEWL) są błyskawicznie uzupełnione. Z kolei ekstrakt z korzenia lukrecji, zwłaszcza w połączeniu z alantoiną, łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia i eliminuje świąd – działa także przeciwzapalnie. Działanie okluzyjne preparatów natłuszczających intensyfikuje wazelina, zapobiegając tym samym odparowywaniu wody z naskórka. Obecna jest też gliceryna, która nawilża skórę oraz ułatwia przenikanie składników aktywnych w głąb skóry.

Kosmetyki do ciała dla dzieci, które znajdziesz w tej serii nie zawierają mydła, syntetycznych barwników, ani szkodliwych substancji. Polecane są do codziennej pielęgnacji i ochrony skóry suchej, wrażliwej, bardzo suchej i atopowej z tendencją do nawrotów przesuszania się.

W serii Novaclear Atopis:

  1. Krem natłuszczający do twarzy i ciała
  2. Krem natłuszczająco-nawilżający do twarzy i ciała
  3. Płyn do mycia twarzy i ciała
  4. Pianka do mycia twarzy i ciała