Skóra swędząca

Kosmetyki i kremy na swędzenie

kosmetyki na swędzenie, kremy na swędzenie

Świąd jest jednym z dość często występujących objawów w różnego rodzaju dermatozach i problemach skórnych. Występuje on miedzy innymi w AZS. Może wpływać na nasze samopoczucie, prawidłowy rytm snu, a tym samym – zaburzenia koncentracji i notoryczne zmęczenie. Odpowiednia pielęgnacja i kosmetyki na swędzenie pomogą pozbyć się uporczywego objawu oraz podrażnionej skóry.

Kremy na swędzenie, spraye oraz innego rodzaju produkty, które w skuteczny sposób redukują świąd i inne towarzyszące mu objawy znajdziesz w serii dermokosmetyków  Novaclear Atopis. Formuła tych kosmetyków została oparta na wyselekcjonowanej grupie składników aktywnych, które w brawurowy sposób radzą sobie z największymi problemami towarzyszącymi skórze suchej, atopowej i wrażliwej. Szczególnie cennym składnikiem aktywnym walce ze świądem i suchością skóry jest organiczny olej konopny. To on wyróżnia kosmetyki na swędzenie i znajdziesz go we wszystkich kremach na swędzenie Novaclear Atopis. W odbudowie naturalnej bariery naskórka oraz redukcji podrażnień pomaga też ekstrakt z korzenia lukrecji. Swój wkład w eliminację świądu ma również witamina E, gliceryna, pantenol oraz alantoina. Ważne, aby kremy na swędzenie zawierały odpowiednią ich proporcję. Substancje te dodatkowo wspomagają proces nawilżania, regenerację mikrouszkodzeń i wzmacniają naturalną barierę hydrolipidową skóry. Bardzo często uczucie świądu nasila niedostateczne nawilżenie skóry. W utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia pomagają balsamy i kremy (w tym kremy na swędzenie). Do codziennej pielęgnacji warto wybrać preparaty intensywnie nawilżające lub natłuszczające polecane do skóry suchej, wrażliwej i atopowej z tendencją do przesuszania się, np. krem natłuszczająco-nawilżający do twarzy i ciała Novaclear Atopis.

Dermokosmetyki na swędzenie

Jeśli wśród kosmetyków na swędzenie szukasz celowanego produktu to w linii kosmetyków Novaclear Atopis również znajdziesz medykament dedykowany wyłącznie walce z tym uporczywym objawem – spray przeciwświądowy. Formuła tego kosmetyku zawiera opatentowany kompleks składników aktywnych Anti Itching Complex I, który skutecznie niweluje uporczywe swędzenie i napędzanie błędnego koła AZS. Obecność innych składników aktywnych, takich jak ekstrakt z rumianku pospolitego i pantenol  istotnie wzmacniają działanie nawilżające produktu.

W serii Novaclear Atopis:

  1. Spray przeciwświądowy
  2. Krem natłuszczający do twarzy i ciała
  3. Nawilżający balsam do ciała
  4. Krem do rąk z organicznym olejem konopnym
  5. Krem natłuszczająco-nawilżający do twarzy i ciała
  6. Płyn do mycia twarzy i ciała
  7. Pianka do mycia twarzy i ciała